Zadłużona. Masa kredytów, chwilówek. Depresja, myśli samobójcze.

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez kleo1987, Październik 3, 2015.

 1. bovikon

  bovikon New Member

  Moja życiowa sytuacja doprowadziła mnie do dosyć dużych długów jak na moją kieszeń przez co wpadłem w depresję. Bałem się, że żona ode mnie odejdzie jeśli jej powiem i żyłem w ciągłym stresie. Nie wytrzymałem i zgłosiłem się do psychologa z Progress Clinic i to najlepsze co mogłem zrobić. Psycholog pomógł mi wyjawić żonie sekret i wspólnie znaleźliśmy rozwiązanie. Nie ma się czego wstydzić - psycholog jest po to, by pomagać i tak będę potwarzać każdemu!
   
 2. boromirep78

  boromirep78 New Member

  mam pytanie jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty w post. upominawczym .
  pozyczylem 2000,00 pln wpłaciłem raz 300,00 pln . żądają 2740 . co napisać że kwota jest błedna powinna być 1700,00 plus odsetki . wiadomo ta reszta to prowizja , upomnienia itd.
   
 3. MarekG

  MarekG Member

  Kto Cię pozwał? Wierzyciel pierwotny czy dług został sprzedany? Jaki sąd wydał nakaz zapłaty?Kiedy odebrałeś nakaz?
   
 4. boromirep78

  boromirep78 New Member

  wierzyciel pierwotny , Sąd Rejonowy w Suwałkach I wydział cywilny ( ja nie mieszkam w Suwałkach ) powinienem coś napisać że kwota jest zła , chociaż wiem że w umowie to była prowizja , ale czytałem że sądy tego czasami nie uznają , że odsetki sa złe bo powinny być liczone od kwoty 2000 a późnie po wpłacie 300 pln od kwoty 1700 i że ta kwota 2740 jest niepoprawna , tylko nie wiem jak to napisać językiem sądowym . prawnik powiedział że moze nawet są przesłanki do wykazania że w umowie mozna coś zaliczyć jkao klauzule abuzywne ale chce duzo kasy za to i nawet jak zmniejsza kwote to po zaplacie jemu wyjdzie prawie na to samo . odebrałem w poniedziałek
   
 5. MarekG

  MarekG Member

  Możesz wszystko cały pozew + otrzymane dokumenty wrzucić mi na maila? : http://www.pozyczki-bez-bik.pl. Przyjrzę się temu jutro.
  Aha i najważniejsze: jaki sąd rejonowy jest dla Ciebie właściwy
   
 6. Cube

  Cube New Member

  Panie Robercie bądź panie Marku czy mogę prosić o e-maila do państwa, ponieważ mam również kłopoty i chciałbym się z państwem skontaktować.
   
 7. MarekG

  MarekG Member

  Cube
  W czym można Ci pomóc?. Możesz śmiało pisać na adres mailowy: http://www.pozyczki-bez-bik.pl. Postaram Ci się jakoś pomóc
   
 8. mati230289

  mati230289 New Member

  dla tych ktorzy maja bardzo duze dlugi niewiedza jak sobie poradzic polecam upadlosc konsumencka nie jest to idealne rozwiazanie i pomaga splacac jedna pozyczke najlepiej wybrac najwyzsza pozyczke do splaty moze nie jest to idealne wyjscie ale duzo lepsze niz zadne po niej przez jak sie nie myle 10 lat niemamy mozliwosc brac kredytow ale jest to zawsze jakies wyjscie.
  http://bezdlugow.com.pl/?gclid=CjwKEAjw6e_IBRDvorfv2Ku79jMSJAAuiv9YJBZsGX3A1DB2ZFBmclU6We5jTllA2JdUKluCJhGIVBoCA3jw_wcB
  na linku u gory mozna sie zglosic o pomoc
  mam nadzieje ze to pomoze chociaz niektorym osobom
  pozdrawiam
   
 9. agnez22

  agnez22 New Member


  Witam bardzo zachęcam do podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi do tego celu stworzyłam bloga www.petlafinansowa.hekko24.pl
   
 10. Ola76

  Ola76 New Member

  Hej, jakiś czas temu byłam w bardzo podobnej sytuacji. Natknęłam się na jednym z forum na Pana Adama, który w ciągu paru tygodni pomógł mi wyjść na dobre z pętli zadłużenia. Od paru miesięcy nareszcie śpi mi się spokojniej i ogólnie odżyłam mentalnie jak i finansowo. Zostawię tutaj namiar do Pana Adama tel. 797 286 225 mail : pomocwzadluzeniu@gmail.com

  Trzymam za WAS kciuki!
  Olka
   
 11. zumasky

  zumasky New Member

  Witam,
  proszę o pilną pomoc w mojej sprawie - czy osoba o nicku MarekG lub ktoś równie kompetentny na tym forum może mi pomóc w następującej sprawie?
  Nie otrzymałam jeszcze nakazu sądowego, ale po zalogowaniu do e-sądu jest widoczny pozew do zapłaty kwoty od pożyczki, którą nazwę "B" w wysokości 3548 zł, pożyczałam kwotę na konto 2.000. zł, na raty od firmy pożyczkowej.
  Nakaz otwarłam dopiero dziś, logując się do e-sądu, ponieważ żadnego doręczenia pocztowego w tej sprawie nie było.
  Moje pytania są następujące:
  1. W E-sądzie przy nakazie jest oznaczona "data wpływu" 29/06/2017 - czy to oznacza, że na wniesienie sprzeciwu mam czas do jutra 13/07/2017? Stan sprawy Zadekretowano - nowa.
  2. Czy opisany dalej fakt ma jakieś znaczenie i czy można tę informację ująć w sprzeciwie: W firmie tej posiadam jeszcze jedną aktywną pożyczkę "A" i omyłkowo zamiast dokonać wpłaty rat na rachunek tej pożyczki "A", dokonałam płatności błędnie na rachunek pożyczki "B". E-mailowo prosiłam firmę o przeksięgowanie kwoty, którą przelałam błędnie, aby przeksięgowano ją na poczet pożyczki "B", jednak odmówiono mi tej operacji ze względu na zaległości, jakie miałam również w spłatach pożyczki "A". Po tej odmowie, przestałam spłacać pożyczkę "B", po czym wypowiedziano mi umowę. (Wypowiedzenie umowy dostałam w formie elektronicznej, pocztą było raz awizo pozostawione ale nie z Poczty Polskiej, listu nie odebrałam ze względu na zbyt odległą siedzibę tej firmy kurierskiej.)
  3. Firma proponuje spłatę połowy długu, gwarantując że nie wniesie wtedy sprawy do komornika, ale do jutra, a takich środków nie posiadam, gdyż jak większość osób na tym forum, posiadam jeszcze mnóstwo pożyczek i nie jestem w stanie całej wypłaty wynagrodzenia przeznaczać na każdego równomiernie, ale to nieistotny temat. Poza tym ja nie widzę jeszcze tutaj żadnego wyroku. Czy ewentualnie można i czy warto się umawiać na spłatę tej połowy pożyczki w innym terminie (posiadam zasiłek macierzyński płatny 24.dnia każdego m-ca)?
  4. Bardzo proszę o pomoc w napisaniu sprzeciwu i wskazanie momentu, kiedy mam się za to zabrać. Teraz jak jest wniesiony pozew czy dopiero jak będzie nakaz? Jak sformułować sprzeciw i gdzie go wysłać?

  Za każde rady będę wdzięczna.
   
 12. Mija66

  Mija66 New Member

  Witam czy udalo ci sie rozwiazac ten problem z kredytami? Mam podobna sytuacje tylko bez dziecka i meza i jestem z tym sama czy dalas jakos z tym rade?
   
 13. robertas1

  robertas1 Active Member

  Czekaj, jaką masz sytuację?
  jeśli niczego nie dostałaś pocztą to termin na wniesienie sprzeciwu nie biegnie, chyba, że skorzystałaś z unikalnego numery dla Twojej sprawy,
  Niezależnie od tego oczywiście możesz wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty mimo że nie jest jeszcze prawidłowo doręczony.

  Wnosząc sprzeciw od nakazu wydanego w formie elektronicznej nie musisz właściwie dołaczać żądnych dokumentów, ponieważ żadnych dokumentów , dowodów w sprawie nie ujrzysz po otwarciu świeżego pozwu.
  Napisz że kwestionujesz roszczenie co do zasady jak i wysokości i wnosisz o uchylenie nakazu zapłaty.
  Sama ta czynność zapewni Ci przynajmniej pół roku świętego spokoju
  wówczas masz dwie drogi:
  albo spłacać tyle ile pożyczyłaś
  albo zaprzestać spłat i pójść w zaparte aż do ogłoszenia wyroku w sprawie

  Jeśli nie masz męża ani dzieci to musisz wiedzieć że Twoje działanie nie jest do końca koherentne z obecnym kierunkiem politycznym - mimo tego nikt Cię nie wsadzi do więzienia
  Może się to zmienić ponieważ żyjemy w czasach kiedy prawo jest niestabilne a państwo teoretyczne
   
 14. drzewoko

  drzewoko New Member

  Witam ! Moze Wy mi pomożecie
  Otóz w 2019 R wraca z jeszcze mężem wzieliśmy kredyt, ja byłam poręczycielem . Wzieliśmy rozwod on wyjechał z kraju a ja zostałamz z długami. W czwartek dostałam pismo z sądu , nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Za cholere nie wiem jak mam się za to wszytsko zabrać, był ktoś w podobnej sytuacji ? POMOCY!
   
 15. robertas1

  robertas1 Active Member

  jaka jest kwota kredytu?
  jakie masz możliwości spłaty?
  z jakiego sądu ten nakaz?
  kiedy dokładnie otrzymany?

  co stało się z kasą z kredytu? jakie było przeznaczenie kredytu?

  jakie było zbezpieczenie?
   
 16. drzewoko

  drzewoko New Member

  Kwota kredytu to prawie 59 tys. Ja w chwili poręczenia nie mieszkałam już z nim i nie bardzo wiem na co to było, wydaje mi się że na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Nakaz przyszedł z sądu rejonowego, spłacać bym chciała po jakieś 500-700 zł.
  List wyszedł z sądu 20 października a ja dostałam 24.
   
 17. MarekG

  MarekG Member

  Musisz się bronić. Inaczej nigdy z tego nie wyjdziesz. Sorry za szczerość. Musisz złożyć sprzeciw. Podeślesz wszystkie dokumenty na maila? Podpowiem co i jak.
   
 18. robertas1

  robertas1 Active Member

  zrób jak radzi Marek zyskasz przynajmniej na czasie.
  inaczej bedziesz musiała spłacać albo sciagna z Ciebie.
  koniecznie napisz sprzeciw i walcz
   
 19. czekolada

  czekolada New Member

  witam masa kredytow i chwilowek ,nie mam sily, mysli sobojcze. wzielam kilka pozyczek z ktorymi nie umialam sobie poradzic,na ratunek wzielam w prowidencie i
  dobilam sie chwilowkami.wyglada to nastepujaca;
  fer..ratum-11 rat po 337 opoznienie 14dni/.kreditech-26 rat po 320 opoznienia 0/.aasa 6rat po 302 opoznienia 14dni/aasa 24 rat po 366 opoznienia 0/zaplo 14 rat po 163 opoznienia 0/idea 15 rat po 321 opoznienia 14dni/plus pozyczka 30 rat po231 opoznienia10 dni/ prowident do splaty 10 000 opoznienia w splacie,/ chwilowki;wando 1800/chwilowka plus1280 2 razy ,przedluzana,chwilowka credy 700/lendon windykowana do splaty jeszcze 500 .moj dochod to 1600-2000.nie moge o tym nikomu powiedziec nic nie mam wartosciowego co moglabym sprzedac.szukam dodatkowej pracy ale bez skutku'.czy warto zyc nie widze sensu,
   
 20. drzewoko

  drzewoko New Member

  podasz emaila ??
   
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Zadłużona Masa kredytów Forum Data
Zadłużona kobieta Historie zadłużonych Styczeń 4, 2017
Zadłużona i załamana Historie zadłużonych Październik 25, 2016
Jestem zadłużona razem ze swoim mężem Forum dla zadłużonych Październik 24, 2016
Zadłużona, naiwna i głupia Historie zadłużonych Wrzesień 28, 2016
Jestem zadłużona w chwilowkach. Pomoc juz nie mam sil Jak wyjść z długów Lipiec 30, 2016

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
  Zamknij zawiadomienie
 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
  Zamknij zawiadomienie