Upadłość konsumencka

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez Mati992, Listopad 15, 2018.

 1. Mati992

  Mati992 New Member

  Witam , mam pytanie o upadłość konsumencką , pani prawnik z mojej okolicy powiedziała że napisze mi takie pismo i że mogą mi nawet umorzyć część moich długów ??? , a jak nie to podzielą mój dług na raty abym mógł je spłacić , bardzo proszę o poradę.
   
 2.  
 3. klarysa

  klarysa Member

  Witaj! Również jestem zadłużona, i to sporo. Od dłuższego czasu walczę z tym swoim szambem. Kilka miesięcy temu znalazłam firmę , w Warszawie, która obiecała mi pomóc. To była któraś z kolejnych firm obiecujących z figą na koniec. Ta firma po kilku długich dniach, napsałą do mnie, że ,,tylko upadłość konsumencka mi pozostała,, . Poszukałam , poczytałam i powiedziałam NIE. Nie oddam syndykowi ukochanego domku z ogrodem za kilkadziesiąt tysięcy! Stanęłam do walki, walczę. Jest mi cięzko, chwilami bardzo się boję ale powolutku ,,dostaję twardej skóry,, . Nie rozmawiam z windykatorami albo na nich krzyczę , jak odbiorę w końcu telefon. Wpłacam co mam. W Polsce upadlość konsumencka, to dla niektórych, w mojej ocenie, jest niepotrzebna . Ludzie tracą wszystko . Owszem może i długi są spłacone ale czy sprawiedliwie? W Anglii jest zupełnie inaczej. Dług rozłożony jest w całości na raty, na kilka lat. Płacisz ale nikt nie zabiera ci dorobku. Wielu zadłużonych Polakó wyjechało do Anglii, zaczęli pracować i po 7 miesiącach , w angielskim sądzie ogłaszali upadłość co do polskiego długu . Nie tracili dorobku i spokojnie spłacali zasądzone raty. Przemyśl, ile masz długu i może niekoniecznie trzeba zaraz ogłaszać upadłość. Poza tym nie masz gwarancji, że sąd ją ogłosi. Poproś o opinię i komentarz robertasa. To jest człowiek , który swoją wiedzą i serduchem, pomaga nam wszystkim . Głowa do góry!
   
 4. Guszek

  Guszek Member

  No, napisz jakie kwoty, skąd i na jakim etapie sa sprawy. Można wyjść z długów bez upadłości no i bez zaciągania kolejnych na spłacenie poprzednich. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i spokój. Nawet można spłacać na tyle ile Cię stać i spokojnie żyć. Ty jako dłużnik też masz prawa o których napewno Ci nie powie wierzyciel.
   
 5. robertas1

  robertas1 Active Member

  Jeśli prawnik z okolicy tak powiedział to widocznie były jakieś przesłanki ku temu
  nie znamy sytuacji więc nie widzę podstaw żeby deprecjonować słowa pani prawnik.
  każda sytuacja jest oczywiście indywidualna i coś co dla jednego jest nie do przyjęcia dla drugiej osoby jest wybawieniem

  to co dla pająka jest codziennością dla muchy jest iluzją

  Prawnik po rozmowie z klientem ma wiedzę dalece większą od nas wszystkich na forum znając problem tylko z lakonicznego wpisu
  ( pod warunkiem że ktoś szczerze przedstawi temu prawnikowi całość zagadnienia )
   
 6. Gabi

  Gabi Member

  Upadłość Konsumencka – po nowelizacji ?
  Znowelizowana ustawa z dnia 28 lutego 2003r, przewiduje obecnie możliwość ogłoszenia upadłości przez osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej.
  Ogłoszenie upadłości jest jednak procesem skomplikowanym i długotrwałym !

  Kancelaria Prawna Debt Asystent Prawny
   
 7. Guszek

  Guszek Member

  Prawnik prawnikowi nie równy..
   
 8. mariolaK

  mariolaK New Member

  Akurat jeśli chodzi o upadłość konsumencką, to jest całkiem wiele kancelarii, które się tym faktem zajmują. Kwestia tylko, na ile skutecznie? Bo to nie jest takie proste.
   
 9. Mati992

  Mati992 New Member


  Cześć , jeśli chodzi o długi to nie jest to kwota jakaś bardzo duża ( około 15 tyś zł , ale to nie jest jeden kredyt tylko większośći chwilówki po 1000zł lub 2000zł ) , chodzi też o to że ta pani jest prawnikiem i jednocześnie terapeutą uzależnień , ponieważ jestem uzależniony od hazardu zgłosiłem się do niej aby rozpocząć terapię ( nie widziałem że ona jest też prawnikiem ) , i ta pani prawnik powiedziała mi że jednocześnie pomoże mi też z tymi długami i zaproponowała mi że pomoże mi napisać takie pismo do sądu , kazała mi przynieść te wszystkie listy od wierzycieli które do mnie przyszły oraz także zaświadczenia od dwóch lekarzy psychiatry że po prostu się leczę i żeby mieć jak najwięcej argumentów do tego aby ( mówię jej słowami , pani prawnik powiedziała mi że możliwe jest umożenie części moich długów a jak nie to przynajmniej rozłożenie na stosowne raty tak abym mógł to spłacać nie obciążając tak mojego budżetu domowego ) , więc pytam się ciebie czy to ma sens składać takie pismo czy jest faktycznie możliwe że za stosownym pismem podpartym takimi argumentami możliwe jest umożenie części moich długów ???
   
 10. robertas1

  robertas1 Active Member

  Wiesz, nie chcę Ci się wtrącać w Twoją terapię bo możliwe że to co Pani prawnik mówi ma mieć jakiś cel.
  Przy 15000 nie warto jednak nawet myśleć o upadłości konsumenckiej
  długi z chwilówek najprawdopodobniej uda się jakoś spłacić i żadne zaawansowane działania nie mają sensu. Oczywiście to co nie raz podkreślałem na forum
  pilnuj poczty, jak przychodzi nakaz zapłaty pisz sprzeciwy.
  Nie pożyczaj, nie refinansuj, nie rozmawiaj i nie pisz bez sensu do pożyczkodawców.
  Nic więcej nie mogę Ci napisać ponieważ mogłoby odbyć się to ze szkodą dla Twojej terapii - a terapia jest teraz dla Ciebie najważniejsza.
   
 11. Mati992

  Mati992 New Member


  Aha , dziękuję za informację , mam jeszcze pytanie o ten nakaz zapłaty ( chodzi tu o nakaz sądowy ??) , jak pisze się taki sprzeciw , mógłbyś mi pomóc ???
   
 12. robertas1

  robertas1 Active Member

  Jeśli dostaniesz nakaz zapłaty z Sądu to wtedy się zaczniesz tym martwić - na razie skup się na terapii.
  Chcesz sobie pomóc - poczytaj forum, jest na nim właściwie wszystko co wiem na temat pomocy ludziom zadłużonym, weź sprawy w swoje ręce, staraj się spłacić to co się rzeczywiście należy, pracuj, a jeśli dostaniesz cokolwiek z Sądu możesz liczyć na moją pomoc.
  Chyba że pani prawnik która jest pod ręką...
   
 13. Olgam

  Olgam New Member

  Ogłoszenie upadłości to dobry pomysł, ale w momencie kiedy już nie masz innej opcji. Pamiętaj, że wiąże się ona z przejęciem twojego majątku.
   
 14. Mati992

  Mati992 New Member

  Właśnie chodzi o to że ja nie mam żadnego majątku , ale tak jak pisał robertas1 przy 15tyś , nie warto ogłaszać upadłości.
   
 15. Gabi

  Gabi Member

  Ustawa upadłosci ma byc niebawem poprawiona radze poczekac na nowele, a tymczasem sprawdzic EPU
   
 16. Gabi

  Gabi Member

  awizo, e-listy polecone, co to oznacza dla zadłużonych?
  Poczta Polska od jakiegoś czasu dostarcza usługę e-awizo, które funkcjonuje na zasadzie powiadomień SMS lub e-mail. W taki sposób można otrzymać informację o korespondencji z sądów i urzędów. Tradycyjne awiza ze względu na brak odpowiedzialności operatora za ich niedostarczenie często nie wędrowały do skrzynek adresatów. Jak będzie tym razem? Czy zadłużeni o decyzji sądu lub urzędu nadal będą dowiadywać się w momencie, gdy komornik zajmie konto lub wynagrodzenie?
   
 17. bbnowak90

  bbnowak90 Member

  Od kiedy 31 stycznia 2019 roku weszły przepisy upraszczające procedurę postępowania upadłościowego wobec osób nieprowadzących działalności gospodarczej obserwuje się lawinowy wzrost zainteresowania ta instytucją. Nie można uznać że upadłość konsumencka będzie przysługiwać każdej osobie która o nią wnioskuje. Sąd w każdej sprawie sprawdzi czy w życiu dłużnika wystąpiły okoliczności, które uprawdopodobniają, że dłużnik w działaniu w sferze finansowej nie wykazał się rażącym niedbalstwem lub celowo nie doprowadził do stanu niewypłacalności.
  Co to jest upadłość konsumencka? Jest postępowaniem sądowym przewidzianym dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej którzy stali się niewypłacalni. Postępowanie upadłościowe umożliwia oddłużenie tj. umorzenie niespłaconych w toku postępowania upadłościowego długów. Jest to jedyna instytucja w Polskim porządku prawnym, która umożliwia kompleksowe umorzenie zobowiązań. Jest to rozwiązanie dla wszystkich osób fizycznych, które stały się niewypłacalne tj. zatraciły zdolność regulowania swoich zobowiązań pieniężnych. Przyjmujemy, że dłużnik stał się niewypłacalny, jeżeli jego opóźnienie w regulowaniu zobowiązań pieniężnych przekracza trzy miesiące! Dla określenia czy posiadamy zdolność do złożenia wniosku o ogłoszeniu upadłości, nie jest istotna wysokość zobowiązań a fakt ich nieregulowania.
  W Polskim stanie prawnym upadłość konsumencka odgrywa dwie zasadnicze funkcje:
  Funkcja oddłużeniowa- zasadniczo jeden główny cel :eek:ddłużenie osoby fizycznej funkcja ta pełni zasadniczą rolę w upadłości konsumenckiej.
  Funkcja windykacyjna- upadłość konsumencka w swoim zamyśle ma za zadanie w jak najpełniejszym zakresie zabezpieczyć interesy wierzycieli. Jest to rodzaj tzw. egzekucji uniwersalnej, w której egzekucja prowadzona jest na rzecz wszystkich wierzycieli dłużnika, ze wszystkich składników jego majątku. Taka konstrukcja pozwala uniknąć mnogości postępowań sądowych i egzekucyjnych a zastąpić jednym, które w równy sposób zaspokoi wszystkich wierzycieli. Pamiętać należy że postępowanie upadłościowe wobec osób nieprowadzących działalności gospodarczej wiąże się likwidacją całego bądź części majątku dłużnika. Informacja ta ma doniosłe znaczenie dla osób, które posiadają majątek wartością przewyższający wysokość zobowiązań. W praktyce: Bardzo często spotykamy się z błędnymi poradami prawników którzy pomijają fakt istnienia fazy likwidacyjnej w toku upadłości konsumenckiej. Pamiętajmy- upadłość to nie tylko umorzenie naszych zobowiązań ale również likwidacja majątku, który nadaje się do egzekucji.
  Skutki postępowania upadłościowego:
  Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej cały majątek dłużnika (ten który podlega egzekucji) wchodzi w skład "masy upadłościowej". Osoba odpowiedzialną za sprawowanie zarządu masą upadłości jest syndyk, którego wyznacza sąd. Dłużnik musi wskazać syndykowi cały swój majątek. Dla osób które obawiają się utraty lokalu mieszkalnego lub domku jednorodzinnego ustawodawca przewidział art. 491 prawa upadłościowego czyli:
  "Jeśli w skład masy upadłościowej wchodzi lokal mieszkalny albo dom jednorodzinny w którym zamieszkuje upadły a konieczne jest niezaspokojenie potrzeb mieszkalnych upadłego i osób pozostających na jego utrzymaniu z sumy uzyskanej z jego sprzedaży wydziela się upadłemu kwotę odpowiadającą przeciętnemu czynszowi najmu lokalu mieszkalnego w tej samej lub sąsiedniej miejscowości, za okres od 12 do 24 miesięcy" Dłużnik ma pewność, że nie pozostaje bez dachu nad głową co wpływa pozytywnie na jego kondycję psychiczną.
  Należy pamiętać o tym że w skład masy upadłościowej wejdzie również wynagrodzenie. Dlaczego tak ważne jest wskazanie całego majątku? Ukrywanie jakiegokolwiek składnika majątku może skutkować umorzeniem postępowania. Istnieje możliwość ochrony majątku osoby upadłej ale zasadnym jest skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie.
  Z chwilą ogłoszenia upadłości pomiędzy dłużnikiem a jego współmałżonkiem powstaje ustrój rozdzielności majątkowej.
  Z chwilą ogłoszenia upadłości postępowania egzekucyjne prowadzone przeciwko konsumentowi ulegają zawieszeniu.
  Kiedy sąd oddali wniosek o ogłoszenie upadłości:
  Kiedy konsument doprowadził do swej niewypłacalności albo istotnie zwiększył jej stopień umyślnie lub w skutek rażącego niedbalstwa. W stosunku do dłużnika prowadzono już postępowanie upadłościowe ale zostało ono umorzone z innych przyczyn niż na wniosek konsumenta. Konsument nie podał we wniosku wszystkich istotnych danych lub podane przez niego dane były niepełne. W stosunku do konsumenta we wcześniejszych postępowaniu upadłościowym uchylono plan spłaty.
  Jak sporządzić wniosek o ogłoszenie upadłości nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sporządzenie dobrego wniosku przez osobę nieposiadająca doświadczenia w tym zakresie wydaje być się niemożliwe. Apeluje o rozwagę wszystkich tych, którzy noszą się z zamiarem zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Wniosek złożony niewłaściwej sytuacji lub błędnie sformowany może przynieść więcej szkód niż korzyści. Wniosek złożyć można raz na 10 lat stąd też warto skorzystać z usług profesjonalistów.

  Gdyby Państwo byli zainteresowani zleceniem tej sprawy specjalistom z tej dziedziny zapraszam do kontaktu.
   
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Upadłość konsumencka Forum Data
Lepszy komornik czy upadłość konsumencka? Forum dla zadłużonych Marzec 28, 2019
Jak długo trwa upadłość konsumencka? Forum dla zadłużonych Lipiec 11, 2017
Ile kosztuje upadłość konsumencka? Forum dla zadłużonych Lipiec 11, 2017
Upadłość konsumencka - jak samodzielnie przygotować wniosek Historie zadłużonych Luty 4, 2017
Upadłość konsumencka a długi z działalności gospodarczej, kredyty na firmę Forum dla zadłużonych Wrzesień 28, 2016

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
  Zamknij zawiadomienie
 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
  Zamknij zawiadomienie